Fartygsmodell

Fartygsmodell
Fartygsmodell

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HALVMODELL i diorama, 1800-talets slut, tremastade barken "Wasa" med rysk flagg, höjd ca 56, 73 x 14 cm
ÖVRIGT: Inköpt på auktion i Beckholmen slutet på 1960-talet

347635

2015-12-08