Matsalsstolar gustavianska

Matsalsstolar gustavianska
Matsalsstolar gustavianska
Matsalsstolar gustavianska
Matsalsstolar gustavianska
Matsalsstolar gustavianska
Matsalsstolar gustavianska
Matsalsstolar gustavianska
Matsalsstolar gustavianska
Matsalsstolar gustavianska
Matsalsstolar gustavianska
Matsalsstolar gustavianska
Matsalsstolar gustavianska
Matsalsstolar gustavianska
Matsalsstolar gustavianska

Klubbat för:

27 000 SEK

Schätzwert

20 000 SEK

Beschreibung

STOLAR, 8 st., gustavianska provinsarbeten, omkring 1800, KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal, ovala ryggbrickor med delvis genombruten balusterformad dekor krönt av träskurna blommor, sitsar klädda i randig textil, kannelerade avsmalnande ben, sitthöjd ca 44 cm, totalhjöd ca 96 resp 101 cm

Zustandsbeschreibung

Fläckar, slitage

347681

2015-12-07