Bestik 240 dlr svensk spetsig
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BESTICK, ca 240 dlr, "Svensk spetsig", nysilver, scahtull märkt CG Hallberg, bestående av: 12 matskedar, 12 matgafflar, 22 matknivar, 23 bordsgafflar, 12+11 bordsknivar, 32 dessertskedar, 9 smörgåsknivar, 27 smörgåsgafflar, 31+11 kaffeskedar, 10 sillgafflar, 2 ostknivar, 2 smörknivar, 30 påläggsgafflar
Slitage, schatull med skador, nyckel saknas, mindre variationer kan förekomma
347812
2015-12-08