Tallrikar Kina
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 4 st, porslin, Kina, 1700-tal, konturerad oktagon form, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap, diameter ca 19,5 cm
Tillverkningsdefekter, nagg, en med spricka
347824
2015-12-08