Tallrikar Kina

Tallrikar Kina
Tallrikar Kina
Tallrikar Kina
Tallrikar Kina

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DJUPA TALLRIKAR, 4 st, porslin, Kina, 1700-tal, konturerad oktagon form, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap, diameter ca 19,5 cm

Tillverkningsdefekter, nagg, en med spricka

347824

2015-12-08