Snedklaffsekretär Isaac Thobieson Wilhelm

Klubbat för:

12 500 SEK

8 000 SEK

ISAAC ANDREAS TOBIESON WILHELM (ämbetsmästare i Stockholm 1764-1781), snedklaffsekretär, stockholmsarbete i rokoko, signerad ITW, Stockholms snickarämbetes stämpel, fanérad i valnöt, förgyllda beslag, höjd ca 103, 105x56 cm, nyckel och konserveringsrapport finns att avhämta vid Utlämningen

Skador, lagningar, fanérkompletteringar, renoverad hos Carl Malmsten

347980

2015-12-09