Snedklaffsekretär Isaac Thobieson Wilhelm
Klubbat för:
12 500 SEK
8 000 SEK
ISAAC ANDREAS TOBIESON WILHELM (ämbetsmästare i Stockholm 1764-1781), snedklaffsekretär, stockholmsarbete i rokoko, signerad ITW, Stockholms snickarämbetes stämpel, fanérad i valnöt, förgyllda beslag, höjd ca 103, 105x56 cm, nyckel och konserveringsrapport finns att avhämta vid Utlämningen
Skador, lagningar, fanérkompletteringar, renoverad hos Carl Malmsten
347980
2015-12-09