Tallrikar 1700-tal

Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, 7 st, porslin, Kina, 1700-tal, Yongzheng (1723-35) samt Qianlong (1736-95), olika modeller och dekor, rik dekor i famille rose med motiv av blommor bl a pioner, krysantemum och prunus, diameter ca 22-23 cm

Lagningar, skador

348018

2015-12-09