Tallrikar 1700-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, 7 st, porslin, Kina, 1700-tal, Yongzheng (1723-35) samt Qianlong (1736-95), olika modeller och dekor, rik dekor i famille rose med motiv av blommor bl a pioner, krysantemum och prunus, diameter ca 22-23 cm
Lagningar, skador
348018
2015-12-09