Torsten Andersson oljemålning (4)
Klubbat för:
12 000 SEK
15 000 SEK
TORSTEN ANDERSSON (1926-2009): Utan titel, signerad och daterad Torsten -66, polyptyk i 4 delar, olja på duk med tre bemålade pannåer i trä, samtliga delar ca 24,5x21,5 cm
Målningen har smärre krackelyrer och färgbortfall och två små fläckar. Smärre färgbortfall på de svartmålade pannåerna.
348518
2015-12-11