Arne Jacobsen
2015-12-12
348580
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ARNE JACOBSEN, stolar, 1 par, modell "Myran", design Arne Jacobsen för Fritz Hansen, formgivna 1951-52, gröna, sitthöjd ca 44 cm
Bruksslitage, ytskador, senare bemålning