Skål med hänkel
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SKÅL, silver, 1800-talets först hälft, båtformad på fot, blå glasinsats, delvis genombruten dekor, kanter med pärlbård, ostämplad, höjd inkl. hänkel ca 21, längd ca 17 cm, vikt ca 215 g
Bristnigar på foten, äldre gravyrer, insats med skador / lagning
348683
2015-12-12