Skål med hänkel

Skål med hänkel
Skål med hänkel
Skål med hänkel
Skål med hänkel
Skål med hänkel
Skål med hänkel

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅL, silver, 1800-talets först hälft, båtformad på fot, blå glasinsats, delvis genombruten dekor, kanter med pärlbård, ostämplad, höjd inkl. hänkel ca 21, längd ca 17 cm, vikt ca 215 g

Bristnigar på foten, äldre gravyrer, insats med skador / lagning

348683

2015-12-12