Armband 18 k guld

Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ARMBAND, 18 k guld, 10 kvadratiska sektioner med fasettslipade safirer i stjärnformationer och orientpärlor samt rosenslipade diamanter, otydliga stämplar, 1900-talets första hälft, längd 17 cm, vikt ca 27 g

Stenar med hack och skador, flertalet pärlor saknas samt dess fästen (några med skador), fattningar skeva

348726

2015-12-15