Käthe Kruse flickdocka
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÄTHE KRUSE FLICKDOCKA, omkring 1920-tal, helt i formpressat stoppat tyg, märkt under vänster fot målade anletsdrag, tummarna sydda var för sig, femdelad kropp med breda höfter, längd ca 42 cm
Slitage, färgbortfall
348792
2015-12-13