Anfadersstayett afrikanskt kulturområde

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

ANFADERSKULPTUR, 1900-talets senare del, Elfenbenskusten, Baule, sittande mansfigur, träskuren, dekor av bl a sk scarification, höjd ca 63 cm

Slitage, bortfall, sprickor

348845

2016-01-22