Halsband armband brosch
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HALSBAND, ARMBAND, BROSCH, förgyllt silver, Österrike/Ungern, omkring 1900, fasettslipade ametister, orientpärlor, spår av emalj, halsbandets längd 41,5 cm
Stenar med slitage och hack, pärlor med slitage, brosch med tennlödningar
348909
2015-12-16