Halsband armband brosch

Halsband armband brosch
Halsband armband brosch
Halsband armband brosch
Halsband armband brosch
Halsband armband brosch
Halsband armband brosch

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

HALSBAND, ARMBAND, BROSCH, förgyllt silver, Österrike/Ungern, omkring 1900, fasettslipade ametister, orientpärlor, spår av emalj, halsbandets längd 41,5 cm

Stenar med slitage och hack, pärlor med slitage, brosch med tennlödningar

348909

2015-12-16