Precolumbianska skulpturer
2015-12-10
348978
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SKULPTURER, 1 par, bemålad keramik, Ecuador, Bahia, ca 500fKr-500eKr, höjd 20-22cm, socklar i plexi medföljer Proveniens: Svensk privatsamlare 1960-tal