Precolumbianskt skulpturhuvud
Klubbat för:
950 SEK
Arviointi
800 SEK
Kuvaus
HUVUD, vitpatinerad keramik, spår av bemålning, Ecuador, La Tolita (500fKe.500eKr), höjd 8 cm, ställ medföljer, Proveniens: Svensk privatsamlare 1960-tal
Kuntoraportti
348982
Päivämäärä:
2015-12-10