Precolumbianskt skulpturhuvud

Precolumbianskt skulpturhuvud
Precolumbianskt skulpturhuvud
Precolumbianskt skulpturhuvud
Precolumbianskt skulpturhuvud
Precolumbianskt skulpturhuvud
Precolumbianskt skulpturhuvud
Precolumbianskt skulpturhuvud
Precolumbianskt skulpturhuvud

Klubbat för:

950 SEK

Arviointi

800 SEK

Kuvaus

HUVUD, vitpatinerad keramik, spår av bemålning, Ecuador, La Tolita (500fKe.500eKr), höjd 8 cm, ställ medföljer, Proveniens: Svensk privatsamlare 1960-tal

Kuntoraportti

348982

Päivämäärä:

2015-12-10