Precolumbianska skulpturer
2015-12-10
348983
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FRAGMENT, 3 st, syd-Amerika, keramik, La Tolita/Tumaco (500fKr-500eKr), höjd 4-7 cm, 2 ställ medföljer Proveniens: Svensk privatsamlare 1960-tal