Skål mellanamerika

Skål mellanamerika
Skål mellanamerika
Skål mellanamerika
Skål mellanamerika
Skål mellanamerika
Skål mellanamerika

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

800 SEK

SKÅL, Mesoamerika, sen Maya/postklassisk, syrereduserad keramik med reliefdekor, höjd 5, diameter 9 cm Proveniens: Svensk privatsamlare 1960-tal

348988

2015-12-10