Ljusstakar senbarock
2015-12-17
349116
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, försilvrad metall, senbarock, 1700-tal, ljuspipor med insvängd midja, delvis svarvade, avslutade i oktagon fot, höjd ca 16 cm
Slitage, senare försilvring