Champagnestrut sivler niello Moskva 1845
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CHAMPAGNESTRUT, silver, oidentifierad mästare AK, Moskva 1845, niellodekor av blad och två utsparade medaljonger, en med tsar Peter den stores ryttarstaty, delvis förgylld, höjd 19,5 cm, vikt ca 169 g
PROVENIENS: Margrethelunds slott, Åkersberga
Smärre slitage och bucklor
349160
2015-12-16