Kinesisk mugg

Kinesisk mugg
Kinesisk mugg
Kinesisk mugg
Kinesisk mugg
Kinesisk mugg
Kinesisk mugg
Kinesisk mugg
Kinesisk mugg

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MUGG, porslin, s.k. mandarinporslin, Kina, omkring 1800, dekor med figurscener och fåglar i emaljfärger, höjd 13 cm

Fotringsnagg samt en mynningsnagg, dekoren med slitage

349295

2015-12-15