Konstglas

Konstglas
Konstglas
Konstglas
Konstglas
Konstglas
Konstglas

Klubbat för:

350 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

SKULPTUR, Åsa Brandt, daterad -83, VASER, 2 st, varav den rosa Ann Wärff och Wilke Adolfsson, märkt L.E. 7/30 och den klara Ingegerd Råman för Skruf, höjd ca 13-15 cm, SKÅL på fot, "Antique", Sven-Åke Carlsson Transjö daterad -95, höjd 14, medföljande två äpplen i klarglas, otydligt signerade, höjd 10-14 cm

Zustandsbeschreibung

349395

2015-12-16