Ampel sengustaviansk
Klubbat för:
4 000 SEK
Schätzwert
4 000 SEK
Beschreibung
AMPEL, sengustavianskt stockholmsarbete, omkring 1800, brännförgyllda beslag, skål av vitt glas, kedjefästen i form av bockhuvuden, avslutande pinjekotte, höjd 72 cm
Zustandsbeschreibung
Sannolikt senare skål, lagning, smärre nagg och borrade lufthål, takfäste med spår av el
349430
2015-12-17