Ampel sengustaviansk

Ampel sengustaviansk
Ampel sengustaviansk

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

AMPEL, sengustavianskt stockholmsarbete, omkring 1800, brännförgyllda beslag, skål av vitt glas, kedjefästen i form av bockhuvuden, avslutande pinjekotte, höjd 72 cm

Zustandsbeschreibung

Sannolikt senare skål, lagning, smärre nagg och borrade lufthål, takfäste med spår av el

349430

2015-12-17