Violin Tyskland tidigt 1800-tal
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
VIOLIN med STRÅKE, Tyskland tidigt 1800-tal, med etikett Reparert af Instrumentmager Johannes Hjorth, Hjörnet af Vestergade og Larsbjörnstreade Nr. 12 i Kjöbenhavn 1837, längd 59 cm
Smärre skador, slitage, repor
349777
2016-02-10