Bordslampa 1900-talets början

Bordslampa 1900-talets början
Bordslampa 1900-talets början
Bordslampa 1900-talets början
Bordslampa 1900-talets början
Bordslampa 1900-talets början
Bordslampa 1900-talets början

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BORDSLAMPA, 1900-talets början, fot med figurgrupp i parian av keruber, sockel i brons på tassfötter, elektrifierad, 3 ljuskällor, diameter ca 30 cm, höjd inklusive skärm, ca 53 cm,

Smärre skador/bortfall, smärre lagningar, ett dekorelement löst, senare skärm

349906

2015-12-19