Fåtöljer stockholmsarbeten i rokoko
Klubbat för:
56 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FÅTÖLJER, 4 st., stockholmsarbeten i rokoko, träskuren dekor, svängda ryggstöd krönta av blomkvist, volutformade armlän, frontsarg och benanfanger med ströblomster, akantushölstrade framben, bemålade
Smärre skador och lagningar, en mindre sarg kompletterad
350050
2015-12-20