Fåtöljer stockholmsarbeten i rokoko

Klubbat för:

56 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

FÅTÖLJER, 4 st., stockholmsarbeten i rokoko, träskuren dekor, svängda ryggstöd krönta av blomkvist, volutformade armlän, frontsarg och benanfanger med ströblomster, akantushölstrade framben, bemålade

Smärre skador och lagningar, en mindre sarg kompletterad

350050

2015-12-20