Ink and Colour on Paper (OrientalSelected)
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
INK AND COLOUR ON GILT PAPER, sitting lady with flower basket in garden, inscription and seal, probably 19th century, diameter c. 25 cm
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, troligen 1800-tal, Kina, tusch och akvarell på förgyllt papper, motiv av sittande kvinna med blomsterkorg i trädgård, inskription och sigill, diameter ca 25 cm
Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.
Probably retouch to the lady´s face
Troligen retusch i ansiktet
350096
2015-12-20