Ytterfoder flaska krus koppar 1800-tal
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, VÄRMEKRUS, FLASKA, koppar, 1800-talets andra hälft, ytterfodret med fårhuvuden och handtag i brons, på lejontassar, höjd 29, diameter 40 cm, värmekruset ca 22 x 19 resp flaskan höjd 30 cm
Slitage, smärre bucklor
350160
2015-12-20