Oljemålning
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Flickporträtt, olja på pannå, påskrift à tergo "Målad av Alexandra Keibel "Tante Sascha" Repr på Nationalmuseum i Helsingfors Född i S:T Petersburg efter revolutionen, bosatt i Kaukjärvi-(Viborg)-Finland", ca 28x23 cm
350309
2015-12-21