Oljemålning
Closed
2015-12-21
350309
| Sold for | 2 400 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Flickporträtt, olja på pannå, påskrift à tergo "Målad av Alexandra Keibel "Tante Sascha" Repr på Nationalmuseum i Helsingfors Född i S:T Petersburg efter revolutionen, bosatt i Kaukjärvi-(Viborg)-Finland", ca 28x23 cm