Dosor kam borste silver
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KAM, RAKBORSTE, DOSA, SALTSKED, DOSOR, 1 par, MUSTASCHBORSTE, silver, stämplade i Växjö (förutom mustaschborsten), rektangulär dosa, 1 par små runda dosor samt saltsked av Emanuel Forssman 1849-77, kammen av A. W. Ahnström 1847, rakborsten av G. H Åkerberg 1840, borsten av H. Vogt, Kristianstad 1847
Rakborstens borst saknas, slitage och smärre skador
350323
2015-12-21