Dosor kam borste silver

Dosor kam borste silver
Dosor kam borste silver
Dosor kam borste silver
Dosor kam borste silver
Dosor kam borste silver
Dosor kam borste silver
Dosor kam borste silver
Dosor kam borste silver
Dosor kam borste silver
Dosor kam borste silver
Dosor kam borste silver
Dosor kam borste silver
Dosor kam borste silver
Dosor kam borste silver
Dosor kam borste silver
Dosor kam borste silver

Klubbat för:

1 100 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

KAM, RAKBORSTE, DOSA, SALTSKED, DOSOR, 1 par, MUSTASCHBORSTE, silver, stämplade i Växjö (förutom mustaschborsten), rektangulär dosa, 1 par små runda dosor samt saltsked av Emanuel Forssman 1849-77, kammen av A. W. Ahnström 1847, rakborsten av G. H Åkerberg 1840, borsten av H. Vogt, Kristianstad 1847

Zustandsbeschreibung

Rakborstens borst saknas, slitage och smärre skador

350323

2015-12-21