Gräddkanna supkopp kalkar 1 par silver
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRÄDDKANNA, SUPKOPP, KALKAR, 1 par, silver, gräddkannan med otydliga stämplar, Stockholm 1834, höjd 8 cm, supkoppen av J. G. Bursell, Jönköping 1815, diameter 6 cm, kalkarna av Gustaf Aulander, Karlskrona 1826-30, höjd 10,5 cm
Skador och lagningar
350325
2015-12-21