Soppslev pepparströare sked silver

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOPPSLEV, träskaft, C. Neuendorff, Karlskrona 1875, PEPPARSTRÖARE, England 1900-tal, på tre kulfötter, TESKED, Ryssland 1860 med vridet skaft, silver, FICKUR, vitmetall, 1900-talets början

Soppslevens träskaft saknar benknopp och med liten kantskada, fickuret saknar sekundvisare och med skadad urtavla

350326

2015-12-21