Soppslev pepparströare sked silver
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOPPSLEV, träskaft, C. Neuendorff, Karlskrona 1875, PEPPARSTRÖARE, England 1900-tal, på tre kulfötter, TESKED, Ryssland 1860 med vridet skaft, silver, FICKUR, vitmetall, 1900-talets början
Soppslevens träskaft saknar benknopp och med liten kantskada, fickuret saknar sekundvisare och med skadad urtavla
350326
2015-12-21