David Rosén Nordiska Kompaniet

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

DAVID ROSÉN, skåp, Sverige, 1950-tal, Nordiska Kompaniet, fanérad i mahogny, gångjärn i mässing, med inredning, skyltmärkt NK A/B Nordiska Kompaniet Stockholm Made in Sweden, stämpelmärkt 583-039 27 okt 1958?, höjd ca 108, 90x44 cm

Ytskador, nyckel saknas

350602

2015-12-28