Regentporträtt Carl XV Skytteholm
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
REGENTPORTRÄTT, Carl Sweriges och Norriges Konung, litografi, E.Fortling lith. efter Photographi, Em.Baerentzen& Co lith.Inst, ram krönt med krona vilande på hyende, bildmått 38x27 cm, rammått 77 cm,
PROVENIENS: Skytteholms Herrgård (Ekerö)
Krona med nagg och skada, litografi med mindre hål,
350705
2015-12-23