Gästabudsbord barock
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
GÄSTABUDSBORD, barock, 1700-tal, Hälsingland, sannolikt Delsbo socken, rektangulär skiva med bockbordsunderede med dubbla tvärslåar, målad dekor av kransar, stiliserade bladornament samt initaler och inskriftsband, höjd 80, 326 x 87 cm
Repor, slitage, retuscher
350787
2016-02-04