Gästabudsbord barock

Gästabudsbord barock
Gästabudsbord barock
Gästabudsbord barock
Gästabudsbord barock
Gästabudsbord barock
Gästabudsbord barock
Gästabudsbord barock
Gästabudsbord barock
Gästabudsbord barock
Gästabudsbord barock
Gästabudsbord barock
Gästabudsbord barock

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

GÄSTABUDSBORD, barock, 1700-tal, Hälsingland, sannolikt Delsbo socken, rektangulär skiva med bockbordsunderede med dubbla tvärslåar, målad dekor av kransar, stiliserade bladornament samt initaler och inskriftsband, höjd 80, 326 x 87 cm

Repor, slitage, retuscher

350787

2016-02-04