Stolar Eames
Klubbat för:
4 000 SEK
Arviointi
5 000 SEK
Kuvaus
CHARLES & RAY EAMES, stolar, 6 st, "DSX", design Charles & Ray Eames, tillverkad på licens av NK´s fabriker i Nyköping, stomme i metall, stoppad sits med blå klädsel och glasfiberförstärkt plast
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning
Kuntoraportti
Slitage, skador, fothylsor i plats saknas
350883
Päivämäärä:
2015-12-24