Spegel stockholmsarbete i empire Jonas Frisk

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i empire, etikettsignerad Jon. Frisk (Jonas Frisk, spegelmakare i Stockholm 1805-23), förgylld pastellagedekor, 185x91 cm

Pastellageskador och bortfall, delvis senare glas, övre glas kvicksilverfolierad, torrsprickor

351109

2015-12-25