Spegel stockholmsarbete i empire Jonas Frisk
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, stockholmsarbete i empire, etikettsignerad Jon. Frisk (Jonas Frisk, spegelmakare i Stockholm 1805-23), förgylld pastellagedekor, 185x91 cm
Pastellageskador och bortfall, delvis senare glas, övre glas kvicksilverfolierad, torrsprickor
351109
2015-12-25