Japanska träsnitt

Japanska träsnitt
Japanska träsnitt
Japanska träsnitt
Japanska träsnitt
Japanska träsnitt
Japanska träsnitt

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

UTAGAWA KUNIYOSHI (1797-1861): diptyk, bijin, 1843-46, UTAGAWA KUNISADA II (1786-1864): diptyk, slagsmål, ur 100 poeter, UTAGAWA YOSHIFUJI (1828-87), bijin, UTAGAWA TOYONOBU (1859-86), diptyk,Kanpaku Hideyoshi och Tokugawa Ieyasu, samtlliga oramade i obanformat ca 36x23 cm

Uppfodrade på papper, skador, slitage

351117

2015-12-27