A Swatow Dish (OrientalSelected)
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
A SWATOW DISH, decorated with birds in garden, Ming 16th/17th century, diameter c. 37.5 cm
FAT, Swatow, Ming, 1500/1600-tal, dekor med motiv av fåglar i trädgård, diameter ca 37,5 cm
Repair / crack
Lagning / spricka
351122
2016-01-01