A Swatow Dish (OrientalSelected)

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

A SWATOW DISH, decorated with birds in garden, Ming 16th/17th century, diameter c. 37.5 cm
FAT, Swatow, Ming, 1500/1600-tal, dekor med motiv av fåglar i trädgård, diameter ca 37,5 cm

Zustandsbeschreibung

Repair / crack
Lagning / spricka

351122

2016-01-01