Skåp barock från Margrethelunds slott
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SKÅP, Holland, barock, 1600-talets fjärde kvartal, fanerat med jakaranda, ebenholst, delvis svärtade detaljer, skulpterad dekor, hopplister, dörrar med lönnlådor, höjd 220, 231 x 87 cm
PROVENIENS: Margrethelunds slott, Åkersberga
Slitage, skador, smärre delar saknas, lådbottnar och ryggstycke kompletterat
351164
2015-12-29