Skåp barock från Margrethelunds slott

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

SKÅP, Holland, barock, 1600-talets fjärde kvartal, fanerat med jakaranda, ebenholst, delvis svärtade detaljer, skulpterad dekor, hopplister, dörrar med lönnlådor, höjd 220, 231 x 87 cm
PROVENIENS: Margrethelunds slott, Åkersberga

Slitage, skador, smärre delar saknas, lådbottnar och ryggstycke kompletterat

351164

2015-12-29