Bordsur 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSUR, 1800-talets andra hälft, fodral i svart sten, detaljer i mässing, fasettslipat glas, emaljerad urtavla med romerska siffror, visar även veckodagar, datum och månader, pendel finns
Hörn med lagning, smärre ytslitage
351171
2015-12-24