Theodor Weller Pastoralt landskap med barn

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

THEODOR LEOPOLD WELLER (Tyskland, 1802-1880): Pastoralt landskap med barn, signerad och daterad Th. Weller 1865 samt signerad på baksidan, olja på duk, 68x140 cm
Med största sannolikhet pendang till en målning tidigare såld på Stockholms Auktionsverk Klassiska 2006-05-31, katalognummer 2365

Lagningar, krackeleringar, smärre färgbortfall

351281

2015-12-28