Urna Kina

Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina
Urna Kina

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

URNA, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått mot bakgrund i celadon, höjd 43 cm

Mynningen med glasyrbortfall och mindre nagg, botten med sprickor

351452

2015-12-26