Skrivskåp
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SKRIVSKÅP, 3-delat, 1700-talets andra hälft, mellaneuropa, fanerat med bl.a valnöt och valnötsrot, höjd ca 248,143x60 cm, nyckel finns
Slitage, smärre fanerbortfall, saknar delvis krönlist, skrivklaffens ena gångärn behova av nya skruvar
351493
2015-12-26