Skrivskåp

Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp
Skrivskåp

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

SKRIVSKÅP, 3-delat, 1700-talets andra hälft, mellaneuropa, fanerat med bl.a valnöt och valnötsrot, höjd ca 248,143x60 cm, nyckel finns

Slitage, smärre fanerbortfall, saknar delvis krönlist, skrivklaffens ena gångärn behova av nya skruvar

351493

2015-12-26